Aktuality

Výpis aktualit

O společnosti

Firma BENEDIO, spol. s r.o. - kovovýroba byla založena dne 6. prosince 1991. Od počátku se profilujeme jako kovovýroba s možností širokého sortimentu výrobků a to i v malých sériích. V současné době se specializujeme na kovovýrobu pro lesy, zemědělství, dílny, sklady, dům, zahradu a pozemky.
Nově poskytujeme tvarové pálení plechů CNC plazmou. Přibližně 30% produkce vyvážíme do zemí EU, zbytek je realizován na tuzemském trhu. Úspěšně vyvážíme zahradní nábytek, geodetické hraniční kolíky, objímky a komponenty hromosvodů. V rámci České republiky mimo jiné nabízíme komponenty stájové mechanizace, regály, ponky, skříňky, zakázkové záměčnické výrobky a zpracování plechů pro jiné kovovýroby.

Více o společnosti

BENEDIO, spol. s r.o.

Sídlo společnosti

Společnost BENEDIO, spol. s r.o. zahájila vlastní činnost dne 1.2.1992 v pronajatých prostorách bývalé přidružené výroby zemědělského družstva. V tomto pronájmu existovala až do 1.2.1994, kdy celý objekt včetně vybavení od zemědělského družstva odkoupila.

Od ledna 1994 do prosince 1996 postupně odkoupila i pozemky v areálu firmy od jednotlivých vlastníků a fyzických osob. Od roku 1997 firma investuje své volné finanční prostředky do stavebních úprav a nákupu potřebného strojního vybavení. Areál firmy je tvořen 19183 m2 volných ploch a 2344 m2 zastavěných výrobních a skladovacích ploch. Firma zaměstnává do 25 zaměstnanců.

Ukazatelé rentability:

  • výnosy na 1 zaměstnance za rok 1 400 000 Kč
  • nákladová míra rentability 8,4 %
  • kapitálová míra rentability 2,3 %

Celkový roční obrat firmy se pohybuje kolem 30 mil. Kč. Firma je platebně schopná a nemá v současné době žádné úvěrové zatížení.